Vlastnosti materiálu

 

Hedvábí je přírodní materiál, který je z 97% složen z přírodních proteinů a také z osmnácti aminokyselin. Jeho vlastnosti jsou antibakteriální a protiplísňové.

 

Hedvábí napomáhá pleti dýchat, zvlhčuje ji a podporuje termoregulaci. V létě příjemně chladí a naopak v zimě hřeje.

 

Hedvábí je hypoalergenní a napomáhá zmírňovat potíže s ekzémy, alergickými vyrážkami, atopickými ekzémy, astmatem, citlivou pokožkou, pásovým oparem, lupenkou a také napomáhá regeneraci citlivé pokožky po zákrocích, jakými jsou chemoterapie atp.

 

Hedvábí přirozeně bojuje proti roztočům a plísním.

 

Hedvábí nemá na rozdíl od bavlny tendenci přejímat přirozenou vlhkost z pleti a vlasů, především během spánku, kdy se během převalování v posteli rozpadají vlasové folikuly, což vede k poničení nebo ztrátě vlasů. Kdybychom spávali na hedvábném polštáři, netýkaly by se nás po probuzení problémy jako rozcuchané vlasy nebo vrásčitý obličej.

 

Hedvábí není jen esteticky nádherným materiálem, který se využívá pro výrobu těch nejkrásnějších módních doplňků, ale díky jeho všestrannosti a pevnosti (ačkoliv stále nejjemnějším a nejpříjemnějším na dotek), je už po dlouhou dobu využíváno pro účely výroby padáků a izolací.

 

YVONS - Yvona Pařízková, tel.:+420 602 755 916, E-mail: yvons@yvons.cz, IČ: 65910281, DIČ: CZ 6359240591

© Copyright 2016 . All Rights Reserved